Vitaminai plaukams: kokie geriausi Jūsų plaukų sveikatai bei kaip gali padėti mityba

Plaukų sveikata dažnai yra tiesioginis organizmo vidaus būklės rodiklis, todėl svarbu tinkamai rūpintis plaukais ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Mityba ir maisto papildai gali atlikti svarbų vaidmenį palaikant stiprius ir spindinčius plaukus. Pakankamai aprūpinant organizmą būtinais vitaminais ir mineralais galima išvengti plaukų slinkimo bei turėti vešlius bei ilgus plaukus.
Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip tinkama mityba ir kokie geriausi maisto papildai gali prisidėti prie sveikų plaukų puoselėjimo, ažvelgsime ir įtrauksime įvairiausius vitaminus bei tam tikrus maisto produktus.

Geriausi vitaminai plaukams


Plaukų sveikata priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant tinkamą mitybą ir maisto papildus. Įtraukdami į savo racioną šiuos maisto papildus, galite užsiauginti ne tik stiprius, bet ir blizgančius plaukus bei palaikyti bendrą organizmo sveikatą.

Hidrolizuotas kolagenas

Kolagenas: Svarbus plaukų struktūrai ir elastingumui.
Kolagenas yra svarbus struktūrinis baltymas, esantis plaukų ašies viduje. Jo papildymas gali prisidėti prie plaukų struktūros palaikymo, padedant išlaikyti jų stiprumą ir sveiką išvaizdą, prisideda prie plaukų augimo.

Hialurono Rugštis

Natūralus drėkinamasis agentas.
Palaiko plaukų hidrataciją ir elastingumą.

Biotinas (Vitaminas B7)

Biotinas (Vitaminas B7) yra vandenyje tirpus vitaminas, kuris gali turėti įvairių naudingų poveikių plaukų sveikatai:

 1. Plaukų augimo skatinimas: Biotinas yra svarbus plaukų augimui. Jis dalyvauja keratino, baltymo, kurio pagrindinis komponentas yra plaukai, sintezėje. Šis procesas yra esminis norint išlaikyti plaukų stiprumą ir sveikatą.
 2. Plaukų stiprumo ir elastingumo palaikymas: Biotinas prisideda prie plaukų struktūros palaikymo ir gali padėti išlaikyti jų stiprumą bei elastingumą.
 3. Plaukų blizgesio palaikymas: Biotinas taip pat gali turėti teigiamą poveikį plaukų blizgesiui. Sveiki, stiprūs plaukai su blizgesiu yra dažnas biotino vartojimo rezultatas.
 4. Galvos odos sveikata: Biotinas gali prisidėti prie galvos odos sveikatos, kuri taip pat yra svarbi norint išlaikyti sveikus plaukus. Jis gali padėti mažinti galvos odos sausumą ir pleiskanas.
 5. Prevencija nuo plaukų slinkimo: Biotino vaidmuo plaukų slinkimo prevencijoje yra tyrimų tema. Nors šio vitaminų vartojimas gali būti susijęs su plaukų tankio didėjimu, tai gali būti individualu ir priklauso nuo kiekvieno organizmo.

Svarbu pabrėžti, kad biotino perteklius organizme yra retas, nes jis yra vandenyje tirpus vitaminas, todėl organizmas lengvai išsiskiria perteklinį kiekį.

Silicis

Silicis yra mineralas, kuris žaidžia svarbų vaidmenį organizmo funkcijose ir yra naudingas plaukų sveikatai:

 1. Kolageno ir elastino gamyba: Silicis yra būtinas kolageno ir elastino, baltymų, kurie yra plaukų pagrindinė sudedamoji dalis, gamybai. Šie baltymai suteikia plaukams struktūrą ir elastingumą.
 2. Plaukų tvirtumas ir blizgesys: Silicis prisideda prie plaukų stiprumo, tvirtumo ir blizgesio. Jo įtaka kolageno gamybai gali padėti išlaikyti sveikus ir spindinčius plaukus.
 3. Odos drėkinimas: Silicis taip pat prisideda prie odos drėkinimo, o tai gali turėti teigiamą poveikį galvos odai. Sveika galvos oda yra svarbi norint išlaikyti gerą plaukų būklę.
 4. Plaukų augimo skatinimas: Silicis gali padėti skatinti plaukų augimą. Jis prisideda prie tinkamos odos ir plaukų folikulų būklės.

Selenas


Selenas yra mikroelementas, kuris yra būtinas organizmo normaliam funkcionavimui. Jis yra esminis antioksidantas ir turi keletą svarbių funkcijų, kurios taip pat gali būti naudingos plaukų sveikatai:

 1. Antioksidantinė apsauga: Selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Laisvieji radikalai gali sukelti oksidacinį stresą, kuris gali paveikti plaukų būklę ir sveikatą.
 2. Plaukų ir odos būklės palaikymas: Selenas prisideda prie normalaus odos ir plaukų būklės palaikymo. Jis gali būti svarbus nagų ir plaukų struktūros bei stiprumo aspektu.
 3. Plaukų slinkimo mažinimas: Naujausi tyrimai rodo, kad seleno trūkumas gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Tinkamas seleno kiekis organizme gali padėti išlaikyti plaukų folikulus ir sumažinti slinkimą.

​​​​​Vitaminas D

Vitaminas D yra liposolubilus vitaminas, kuris atlieka svarbų vaidmenį kaulų sveikatoje ir įvairiose kūno funkcijose. Taip pat yra tam tikrų būdų, kaip vitaminas D gali prisidėti prie plaukų sveikatos:

 1. Kalcio ir fosforo įsisavinimas: Vitaminas D skatina kalcio ir fosforo įsisavinimą organizme. Šie mineralai yra būtini sveikiems plaukams ir odai, todėl pakankamas vitaminas D kiekis gali prisidėti prie jų gerovės.
 2. Imuninė sistema: Vitaminas D taip pat žinomas dėl savo vaidmens imuninėje sistemoje. Sveika imuninė sistema gali padėti organizmui kovoti su įvairiomis infekcijomis ir ligomis, kurios gali paveikti plaukų būklę.
 3. Uždegiminės būklės mažinimas: Vitaminas D turi antiuždegiminį poveikį, kuris gali būti naudingas tiems, kurie kenčia nuo galvos odos uždegimų ar kitų plaukų problemas, susijusių su uždegiminiu procesu.

Vitaminą D galima gauti iš maisto, tokio kaip žuvis (ypač riebiosios, tokios kaip lašiša arba tunas), kiaušiniai, grybai ir vitaminu D praturtinti maisto produktai. Be to, vitaminas D gaminamas organizme, kai oda veikia saulės šviesoje. Tačiau, jei šie šaltiniai yra nepakankami, gali būti svarbu apsvarstyti vitaminų D papildus, ypač žiemą ar esant mažai saulės šviesos sąlygoms.


Cinkas

Cinkas yra svarbus mikroelementas, turintis įvairių funkcijų organizme, įskaitant įtaką plaukų sveikatai. Štai keletas būdų, kaip cinkas gali prisidėti prie jūsų plaukų gerovės:

 1. Plaukų augimas: Cinkas yra būtinas normaliam ląstelių dalijimuisi ir augimui, įskaitant plaukų folikulus. Tinkamas cinko kiekis organizme gali skatinti sveiką plaukų augimą.
 2. Riebalų liaukų veikla: Cinkas taip pat yra svarbus normaliam riebalų liaukų veikimui. Riebalai yra svarbūs plaukų drėkinimui ir elastingumui, todėl cinko vaidmuo šioje srityje gali turėti įtakos plaukų būklei.
 3. Antioksidantinė apsauga: Cinkas veikia kaip antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Tai gali būti svarbu ne tik plaukams, bet ir odai bei organizmo sveikatai apskritai.
 4. Keratino sintezė: Cinkas prisideda prie keratino sintezės. Keratinas yra baltymas, esantis plaukų struktūroje, ir yra svarbus stipriems, sveikiems plaukams.

Cinką galima rasti įvairiuose maisto šaltiniuose, įskaitant mėsą, žuvį, riešutus, sėklas ir pieno produktus. Tačiau, jei sunku užtikrinti pakankamą cinko kiekį iš maisto, maisto papildai gali būti naudingas būdas pasiekti rekomenduojamą dienos normą.

Šie maisto papildai ir gali būti naudojami atskirai arba kaip kompleksiniai produktai, kurie apjungia kelis svarbius ingredientus viename. Norint pasiekti gerų rezultatų, svarbu vartoti maisto papildus nuosekliai ir kartu su subalansuota mityba.

Kaip puoselėti plaukus įtraukiant tam tikrus produktus į savo mitybos racioną


Morkos: Morkos yra puikus vitaminų A šaltinis, būtinų išlaikyti sveiką galvos odą, pagrindinę stiprių plaukų sąlygą.
Salierai: Šie daržovės taip pat prisideda prie vitaminų A tiekimo organizmui, kartu su kitais naudingais mineralais.
Špinatai: Špinatuose esantis vitaminas A yra svarbus plaukų sveikatai, prisideda prie jų stiprumo ir blizgesio.
Kiaušiniai: Jie yra dar vienas šaltinis vitaminui A, o taip pat suteikia organizmui baltymų, būtinų plaukų struktūrai palaikyti.
Citrusiniai vaisiai: C vitaminas, randamas apelsinuose, greipfrutuose ir citrinose, padeda apsaugoti plaukus nuo laisvųjų radikalų pažeidimų.
Paprikos: Šioje daržovėje esantis vitaminas C taip pat prisideda prie plaukų struktūros stiprinimo.
Brokoliai: Brokoliuose esantis vitaminas C ir kitos naudingos medžiagos padeda išlaikyti plaukų sveikatą.
Vaisiai, riešutai ir sėklos: Šie maisto produktai, turintys vitaminą E, prisideda prie geresnės kraujotakos ir užtikrina, kad plaukai gautų pakankamai deguonies bei maistinių medžiagų.
Žuvis, linų sėklos ir riešutai: Šie maisto produktai, kuriuose yra omega-3 riebalų rūgščių, padeda plaukams išlikti blizgančiais ir sumažina galvos odos uždegimus.
Mėsa, žuvis, pieno produktai ir sojos produktai: Šie maisto produktai yra puikūs baltymų šaltiniai, būtini plaukų struktūrai palaikyti.
Riešutai, sėklos, mėsa ir kiaušiniai: Cinkas ir selenas, esantys šiuose maisto produktuose, yra būtini plaukų augimui ir stiprumui.

Sveiki plaukai prasideda nuo vidaus. Tinkama mityba, pakankamai vitaminų ir mineralų bei tinkama priežiūra yra raktas į stiprius, spindinčius plaukus. Pasirinkdami tinkamus maisto papildus, galite papildomai palaikyti plaukų sveikatą ir grožį. Nepamirškite atsižvelgti į individualius poreikius ir konsultuotis su specialistu, norint rasti optimalų sprendimą jūsų plaukų sveikatai palaikyti.

Complex beauty potion | Vitaminai moterims. Hidrolizuotas jūrinis kolagenas ir hialurono rūgštis.

AGELESS GLOW 
Vitaminai plaukams, odai ir nagams
Pakuotėje yra 20 dienų kursas

48.99 €Jūsų naršyklė nepalaikoma, prašome atnaujinti.